ua

Архів новин 2018 року

structure

11 грудня 2018 року. Звертаємо Вашу увагу, що наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 22 листопада 2018 року № 571 «Про внесення змін до Методики проведення експертизи сортів рослин групи зернобобових та круп’яних на відмінність, однорідність і стабільність, Методики проведення експертизи сортів рослин групи овочевих, картоплі та грибів на відмінність, однорідність і стабільність, Методики проведення експертизи сортів рослин групи лікарських та ефіроолійних на відмінність, однорідність і стабільність» затверджено нові редакції методик:


4 грудня 2018 року. Український інститут експертизи сортів рослин повідомляє, шо з метою своєчасного підтримання чинності майнових прав інтелектуальної власності на сорт рослин і підтримання чинності майнових прав інтелектуальної власності на поширення сорту, недопущення виключення сортів з Реєстру сортів України та Реєстру патентів, необхідно терміново здійснити сплату відповідних зборів та надати до Інституту платіжні документи з відміткою банку в термін до 21 грудня 2018 року.


24 жовтня 2018 року. Фахівцями Українського інституту експертизи сортів рослин у період з 30.10.2018–12.11.2018 року планується відвідати та оцінити стан дослідів озимого типу розвитку, що проходять кваліфікаційну експертизу у 2018-2019 рр.

Пропонуємо заявникам (представникам) прийняти участь у відвідуванні пунктів досліджень з метою огляду стану дослідів ботанічних таксонів озимого типу розвитку під урожай 2019 року перед входженням в зиму згідно графіку. Графік відвідування пунктів досліджень, що здійснюють польові дослідження кваліфікаційної експертизи сортів рослин озимого типу розвитку наведено у додатку.

ГРАФІК відвідування пунктів досліджень УІЕСР, що здійснюють польові дослідження кваліфікаційної експертизи сортів рослин озимого типу розвитку

ПЕРЕГЛЯНУТИ


24 вересня 2018 року. Доводимо до Вашого відома, що на сайті УІЕСР розміщено ОНОВЛЕНІ бланки Технічних анкет ботанічних таксонів у розрізі культур відповідно до Переліку родів і видів, сорти яких проходять експертизу на придатність сорту для поширення (в Розділі «Заявнику»/ «Реєстрація прав»/ «Заявка на сорти рослин»).

Звертаємо Вашу увагу, що під час заповнення бланків ТА ботанічних таксонів, які не входять до Переліку родів і видів, сорти яких проходять експертизу на придатність сорту для поширення, інформацію необхідно брати з Методики проведення кваліфікаційної експертизи сортів рослин на відмінність, однорідність і стабільність певного ботанічного таксона (за посиланням http://ukragroexpert.com.ua/vos).

Під час заповнення розділу 5 Технічної анкети «Ознаки сорту» наводяться тільки групуючі ознаки сорту, залежно від ботанічного таксона, що визначені Методикою проведення кваліфікаційної експертизи сортів рослин на відмінність, однорідність і стабільність.

Вибачте за тимчасові незручності, поступово бланки ТА буде оновлено та розміщено на сайті УІЕСР.


3 вересня 2018 року. Доводимо до Вашого відома, що бланки Показників для визначення придатності сорту для поширення в Україні ботанічних таксонів у розрізі культур оновлено та приведено у відповідність до Правил складання та подання заявки на сорт рослин, затверджених наказом Мінагрополітики від 28 лютого 2018 року № 110, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 липня 2018 року за № 781/32233. ППП розміщені на сайті УІЕСР.


15 серпня 2018 року. Перепрошуємо за тимчасові незручності у заповненні бланків Технічних анкет (далі – ТА) та Показників для визначення придатності сорту для поширення в Україні (далі – ППП).

Доводимо до Вашого відома, що після приведення бланків ТА та ППП в розрізі ботанічних таксонів у відповідність до нових Правил складання та подання заявки на сорт рослин, затверджених Наказом Мінагрополітики від 28 лютого 2018 року № 110, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 липня 2018 року за № 781/32233 вони будуть розміщені на сайті.

Звертаємо Вашу увагу, що під час заповнення бланку ТА інформацію необхідно брати з Методики проведення кваліфікаційної експертизи сортів рослин на відмінність, однорідність і стабільність певного ботанічного таксона.

Під час заповнення розділу 5 Технічної анкети «Ознаки сорту» наводяться тільки групуючі ознаки сорту, залежно від ботанічного таксона, що визначені Методикою проведення кваліфікаційної експертизи сортів рослин на відмінність, однорідність і стабільність.

Інформацію для заповнення нового бланку ППП необхідно брати з старих бланків в розрізі ботанічних таксонів, розміщених на сайті.


30 березня 2018 року. Відповідно до наказу Українського інституту експертизи сортів рослин (далі – УІЕСР) від 28 березня 2018 року № 90-ОД «Про затвердження Показників для визначення придатності сортів для поширення в Україні» на сайті УІЕСР розміщені з внесеними змінами бланки Показників для визначення придатності сортів для поширення в Україні для подачі заявки на сорт таких ботанічних таксонів: баклажан (Solanum melongena L.); буряк столовий (Beta vulgaris L. ssp. vulgaris var. conditiva Alef.); диня звичайна (Cucumis melo L.); кавун звичайний (Citrullus lanatus (Thunb.) Matsum. et Nakai); огірок посівний (Cucumis sativus L.); перець однорічний (гіркий) (Capsicum annuum L.); перець однорічний (солодкий) (Capsicum annuum L.); помідор їстівний (Solanum lycopersicum L.); шпинат городній (Spinacia oleracea L.).