ua

Всі новини

structure

УВАГА!!!

19/05/2025

Повернутись

   З метою проведення польових досліджень з кваліфікаційної експертизи ботанічних таксонів озимого та ярого типу розвитку в 2025 році досліди закладені на визначених пунктах досліджень з дотриманням агротехнічних та методичних вимог із урахуванням оптимальних строків.

   Загальний стан посівів сортів рослин ярого типу розвитку в пунктах досліджень задовільний та добрий.

   В залежності від пункту дослідження ярі зернові в фазі росту та розвитку початок кущіння – вихід в трубку; соняшник однорічний, соя культурна, кукурудза звичайна, сорго звичайне (двокольорове) початок сходів – повні сходи; ріпак ярий  повні сходи – 3-4 листочки; буряк цукровий, буряк кормовий  фаза вилочки  – друга пара листків.

   Щодо кваліфікаційної експертизи ботанічних таксонів озимого типу розвитку. Рослини знаходяться в задовільному та доброму стані.

   Сорти пшениці озимої в фазі вихід в трубку – викидання прапорцевого листка; ячменю озимого  початок колосіння – цвітіння.

   Досліди ріпаку озимого закладено в оптимальні строки з урахуванням погодних умов, фітосанітарної ситуації в регіоні та дотриманням просторової ізоляції для високоерукового блоку. Проте посуха з максимальними середньодобовими температурами повітря вище 30 0С та практично відсутньою вологістю в орному шарі ґрунту, яка тривала залежно від ґрунтово-кліматичної зони з серпня по жовтень 2024 року сприяла отриманню нерівномірних та невирівняних сходів, що вплинуло на густоту стояння рослин на дослідних ділянках. Біометричні параметри рослин, що увійшли в зиму були далекі від оптимальних, що вплинуло на  зимостійкість сортів. Календарна зима була практично без снігового покриву.

   Після відновлення весняної вегетації різкі перепади температур, раптові похолодання зі снігом та низькими мінусовими температурами, після періоду тепла завдали шкоди генеративним органам рослин ріпаку озимого при їх формуванні, бутонізації та цвітінні.

   Вище вказані агрономічні ризики вже призвели до часткової абортації квіток і як наслідок до зменшення кількості стручків.

   Станом на травень 2025 року погодні умови продовжують негативно впливати на ріст і розвиток рослин.

   Фахівці пунктів досліджень продовжують проводити спостереження та обліки відповідно до методичних вказівок. Експерти УІЕСР постійно здійснюють моніторинг стану посівів щодо ситуації, яка склалась через вплив погодних умов на ріст і розвиток рослин у дослідах, як на філіях УІЕСР так і в Україні загалом.


news-item

news-item

news-item

news-item

news-item

news-item

news-item

news-item

Повернутись