ua

Міжнародні заходи

structure

Міжнародна діяльність Українського інституту експертизи сортів рослин спрямована на забезпечення його інтеграції у світове та європейське співтовариство з питань охорони прав на сорти рослин, отримання додаткових можливостей щодо прискореного розвитку в межах Європейської інтеграції.

2019 рік

З 14 жовтня по 14 листопада 2019 р. відбулося дистанційне навчання DL-205 «Вступ до системи охорони сортів рослин UPOV згідно з Конвенцією UPOV», DL-305В «Експертиза на ВОС» (Частина В DL-305 курсу: «Експертиза заявок на права селекціонера») та DL-305 «Експертиза заявок на права селекціонера», організовані Міжнародним союзом з охорони нових сортів рослин на платформі Центру електронного навчання Всесвітньої організації з інтелектуальної власності (WIPO).

Співробітники Українського інституту експертизи сортів рослин пройшли навчання англійською мовою за зазначеними вище курсами та отримали сертифікати про успішне проходження, склавши відповідний екзамен, а саме:

 • DL-205 «Вступ до системи охорони сортів рослин UPOV згідно з Конвенцією UPOV»: Олена Ночвіна– старший науковий співробітник відділу експертизи на відмінність, однорідність та стабільність сортів рослин;
 • DL-305В «Експертиза на ВОС» (Частина В DL-305 курсу: «Експертиза заявок на права селекціонера»): Марія Душар –науковий співробітник відділу експертизи на відмінність, однорідність та стабільність сортів рослин.
 • Детально

  У рамках Плану дій у сфері експертизи та охорони прав на сорти рослин Українського інституту експертизи сортів рослин та Центру випробування сортів рослин Республіки Польща з 24 по 25 вересня 2019 року представники УІЕСР: Хоменко Тетяна Михайлівна – завідувач відділу експертизи на придатність до поширення сортів рослин УІЕСР; Ляльчук Петро Петрович – в.о. директора Хмельницького ОДЦЕСР філії УІЕСР; Смілик Дмитро Віталійович – агроном Сумського ОДЦЕСР філії УІЕСР; Кізілова Валентина Василівна – завідувач Решетилівського сектору польових досліджень Полтавського ОДЦЕСР філії УІЕСР взяли участь у навчальному візиті до Центру сортовипробування сільськогосподарських культур (ЦОБОРУ) з метою вивчення досвіду з експертизи сортів рослин.

  Під час візиту відвідали дослідну станцію в м-ку Зибішовє, що проводить ВОС-тест, ПСП-тест, ПСВ, де ознайомились дослідними полями, колекціями сортів, технікою з проведенням польових досліджень тощо.

  Детально


  9 серпня відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння в галузі сільського господарства між Українським інститутом експертизи сортів рослин та Фу’Жіан Санан Сіно-Сайенс Фотобіотех Ко. (КНР)...

  Детально


  7 червня відбулася V Міжнародна науково-практична конференція «Світові рослинні ресурси: стан та перспективи розвитку». Активну участь у роботі науково-практичної конференції...

  Матеріали конференції


  2018 рік

  З 12 по 15 червня 2018 року представники УІЕСР: директор УІЕСР – Сергій Мельник, директор філії УІЕСР Львівський обласний ДЦЕСР – Василь Кузько, завідувач відділу міжнародного співробітництва та забезпечення представника у Раді УПОВ – Наталія Якубенко взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції присвяченій 20-річчю післяреєстраційного вивчення і рекомендації сортів до використання в Республіці Польща та ознайомчому візиті до Центру сортовипробування сільськогосподарських культур (ЦОБОРУ).

  Міжнародна науково-практична конференція (14-15 червня 2018 р.), присвячена 20-річчю післяреєстраційного вивчення і рекомендації сортів до використання в Республіці Польща відбулась за участю понад 200 науковців, експертів та представників насіннєвого сектора у тому числі представників установ з проведення експертизи Німеччини, Нідерландів, Республіки Молдова, Республіки Білорусь, Чехії, Словаччини та Республіки Польща.

  Детально


  7 червня. Проведення ІV Міжнародної науково-практичної конференції «Світові рослинні ресурси: стан та перспективи розвитку», присвяченої 95-річчю сортовипробування в Україні. Участь у роботі науково-практичної конференції забезпечили 130 учасників, з яких 58 іноземних, з України, Азербайджану, Республіки Польща, Республіки Білорусь, Республіки Молдова, Республики Башкортостан.Детально

  Матеріали Конференції


  5 березня по 8 квітня відбулося дистанційне навчання DL-205 «Вступ до системи охорони сортів рослин UPOV згідно з Конвенцією UPOV», DL-305А «Адміністрування прав селекціонера» (Частина А DL-305 курсу: «Експертиза заявок на права селекціонера»), DL-305В «Експертиза на ВОС» (Частина В DL-305 курсу: «Експертиза заявок на права селекціонера») та DL-305 «Експертиза заявок на права селекціонера», організовані Міжнародним союзом з охорони нових сортів рослин на платформі Центру електронного навчання Всесвітньої організації з інтелектуальної власності (WIPO).

  Співробітники Українського інституту експертизи сортів рослин пройшли навчання англійською мовою за зазначеними вище курсами та отримали сертифікати про успішне проходження, склавши відповідний екзамен, а саме:

  DL-205 «Вступ до системи охорони сортів рослин UPOV згідно з Конвенцією UPOV»:

  Сиплива Наталія  – заступник завідувача відділу розгляду заявок, експертизи назви та новизни; Піскова Оксана – науковий співробітник відділу лабораторних досліджень з кваліфікаційної експертизи сортів рослин.


  2017 рік

  12 грудня. В Українському інституті експертизи сортів рослин відбувся Круглий стіл «Україна та Нідерланди. Досвід та перспектива співпраці в експертизі сортів рослин».

  Детально


  11 грудня. Представники Українського інституту експертизи сортів рослин взяли участь у Круглому столі «Україна в процесі змін: Реєстрація прав на сорти рослин».

  Детально


  25–29 жовтня. Участь співробітників УІЕСР у дистанційному навчанні, організованому Міжнародним союзом з охорони нових сортів рослин на платформі Центру електронного навчання Всесвітньої організації з інтелектуальної власності (WIPO).

  Детально


  13 жовтня. Проведення Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасний стан та гармонізація назв культурних рослин у системі UPOV». У Конференції взяли участь представники Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка, Національного дендрологічного парку «Софіївка» НАН України, Уманського національного університету садівництва, ТОВ "Всеукраїнський науковий інститут селекції (ВНІС)", Українського інституту експертизи сортів рослин та інші.

  Матеріали Конференції


  20–22 вересня. Представник Українського інституту експертизи сортів рослин взяв участь у семінарі «ДНК методи та сортова сертифікація» (Королівство Нідерланди).

  Детально


  4-6 липня. Участь представників УІЕСР у Міжнародній науково-практичній конференції «Тритикале – культура ХХІ сторіччя» на базі Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН. В Конференції приймали участь 146 науковців з України, Росії, Польщі, Азербайджану, Казахстану та Білорусі.


  27–28 червня. Участь делегації УІЕСР у Міжнародній науково-практичній конференції, присвяченій 80-річчю Державної інспекції з випробування та охорони сортів рослин Республіки Білорусь в м. Мінськ та м-ку Несвіж.


  16 червня. Участь представників УІЕСР у Міжнародному дні поля «Сучасні сорти зернових культур та особливості технології їх вирощування» на базі Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла НААН. Більш детальна інформація про захід розміщена на сайті Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла НААН.


  8 червня. Відбувся круглий стіл «Стан та перспективи розвитку експертизи сортів рослин в Україні», присвячений 15-річчю створення Українського інституту експертизи сортів рослин. У засіданні взяли участь співробітники Українського інституту експертизи сортів рослин та його філій, представники філій установ Національної академії аграрних наук України, Національної академії наук України, а також представники компаній та асоціацій.


  7 червня. Проведення ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Світові рослинні ресурси: стан та перспективи розвитку», присвяченої 15-річчю створення Українського інституту експертизи сортів рослин. В Конференції приймали участь 254 науковців з України, Росії, Молдови, Азербайджану та Білорусі.

  Переглянути матеріали


  25–26 травня. Участь представників УІЕСР у Міжнародній науково-практичній конференції «Наукове забезпечення інноваційного розвитку агропромислового комплексу в умовах змін клімату» на базі ДУ Інститут зернових культур НААН за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України і Національної академії аграрних наук України. В Конференції приймали участь 295 науковців з України, Молдови, Китаю, Білорусі та Росії.


  22–24 травня. Участь представників УІЕСР у Міжнародній науково-практичній конференції, присвяченій 105-річчю з дня народження видатного вченого, селекціонера, Заслуженого працівника вищої школи, доктора сільськогосподарських наук, професора Зеленського Михайла Олексійовича на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України. В Конференції приймали участь 178 науковців з України, Росії, Сірії та Білорусі.


  21 квітня. Участь представників УІЕСР у V Міжнародній науково-практичній конференції молодих учених «Селекція, генетика та технології вирощування сільськогосподарських культур», присвяченій 105-річчю Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла НААН та 15-річниці від Дня утворення Українського інституту експертизи сортів рослин на базі Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла НААН. В Конференції приймали участь 353 науковця з України, Білорусі та Росії.


  6 березня – 9 квітня. Участь співробітників УІЕСР у дистанційному навчанні DL-205 «Вступ до системи охорони сортів рослин UPOV згідно з Конвенцією UPOV», DL-305А Адміністрування прав селекціонера (Частина А DL-305 курсу: «Експертиза заявок на права селекціонера»), DL-305В Експертиза на ВОС (Частина В DL-305 курсу: «Експертиза заявок на права селекціонера») та DL-305 «Експертиза заявок на права селекціонера», організованому Міжнародним союзом з охорони нових сортів рослин на платформі Центру електронного навчання Всесвітньої організації з інтелектуальної власності (WIPO). Співробітники Українського інституту експертизи сортів рослин пройшли навчання англійською мовою за зазначеним вище курсом та отримали сертифікати про успішне його проходження, склавши відповідний екзамен.


  2016 рік

  14 грудня. Зустріч представників Асоціацій «Американської торговельної палати в Україні», «Українське насіннєве товариство», «Український клуб аграрного бізнесу», «Насіннєва асоціація України», комерційних структур, які займаються насінництвом та науково-дослідних установ НААН з представниками Українського інституту експертизи сортів рослин.


  18 листопада. Участь представників УІЕСР у Міжнародній науково-практичній конференції «Професор С. Л. Франкфурт (1866 – 1954) – видатний учений-агробіолог» у Національній науковій сільськогосподарській бібліотеці НААН. У заході взяли участь 145 учасників, серед яких Надзвичайні та Повноважні Посли Литовської Республіки, Держави Ізраїль, а також представники України, Росії, Таджикистану, Білорусі.


  3 листопада. Проведення ІІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Світові рослинні ресурси: стан та перспективи розвитку», де прийняло участь 216 учасників, з яких 87 іноземних, із 44 установ України, Молдови, Білорусії та Росії.

  Матеріали


  4 жовтня. Участь представників УІЕСР у Дні поля по вирощуванню сорго на демо-полі ДП «Рейлін», ТОВ «Аеродром Київ-Південний», організований ДП «Рейлін» (Україна), «РАЖТ Семенс-Україна» (Франція), «Кейджо, Інк.» (США).


  29 – 30 вересня. Участь представників УІЕСР у V Міжнародній науково-практичній конференції молодих вчених «Новітні технології вирощування с-г. культур» на базі Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України і Національної академії аграрних наук України. В Конференції приймали участь 125 науковців з України, Росії, Молдови та Білорусі.


  26 вересня – 29 жовтня. Участь співробітників УІЕСР у дистанційному навчанні DL-205 «Вступ до системи охорони сортів рослин UPOV згідно з Конвенцією UPOV», організованому Міжнародним союзом з охорони нових сортів рослин на платформі Центру електронного навчання Всесвітньої організації з інтелектуальної власності. Співробітники Українського інституту експертизи сортів рослин пройшли навчання англійською мовою за зазначеним вище курсом та отримали сертифікати про успішне його проходження, склавши відповідний екзамен.


  17 – 19 серпня( Українсько-білоруська зустріч). На Волині з робочим візитом в рамках Програми співробітництва в галузі експертизи сортів рослин перебували делегації Державної інспекції з випробування та охорони сортів рослин республіки Білорусь та Українського інституту експертизи сортів рослин. Підписано Програму співробітництва в галузі експертизи сортів рослин між Українським інститутом експертизи сортів рослин та ДУ «Державна інспекція з випробування та охорони сортів рослин» Республіки Білорусь на 2017 – 2021 рр..


  14 липня. Участь представників УІЕСР у ІІІ Міжнародній конференції, присвяченій 100-річчю Дослідної станції лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування НААН «Лікарські рослини: традиції та перспективи досліджень».


  4 – 7 липня. Участь представників УІЕСР у Міжнародній науково-практичній конференції «Генетичне та сортове різноманіття рослин для покращення якості життя людей», присвяченій 25-річчю Національного генбанку рослин, де прийняло участь 115 учасників з України, Азербайджану, Казахстан, Росії, Білорусії.


  16 червня. Участь представників УІЕСР у Міжнародному Дні поля «Сучасні сорти зернових культур та особливості технології їх вирощування» на базі Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла НААН.


  8–11 червня. Участь у загальнодержавному заході в агропромисловому комплексі України – XXVIII Міжнародній агропромисловій виставці «АГРО-2016». За участь у виставці Український інститут експертизи сортів рослин нагороджено Дипломом та Золотою медаллю в номінації «За вагомий внесок у формуванні національних сортових рослинних ресурсів як основи продовольчої безпеки держави».


  25–26 травня. Участь представників УІЕСР у Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих вчених і спеціалістів «Роль наукових досліджень в забезпеченні процесів інноваційного розвитку аграрного виробництва України» на базі ДУ «Інститут зернових культур НААН України». В Конференції приймали участь 97 науковців з України, Молдови та Білорусі.


  18–20 травня. В рамках проведення 11-го засідання українсько-білоруської Робочої групи щодо збільшення взаємної присутності на ринках Республіки Білорусь та України сільськогосподарської, харчової та іншої продукції, в Україні перебувала делегація Республіки Білорусь.


  20 травня у приміщенні Українського інституту експертизи сортів рослин відбулась робоча зустріч директора Мельника С.І., заступників директора Києнко З.Б., Ткачик С.О. та керівників структурних підрозділів з заступником директора ДУ «Державна інспекція з випробування та охорони сортів рослин» Семашко Т.В. та генеральним директором ДО «Белсемена» Ніколаєнко П.В.


  20 травня. Участь представників УІЕСР у бізнес турі другого дня міжнародної конференції «Ягоди – України 2016» в ТОВ «Адана 3», Черкаський р-н., с. Березняки.


  27–29 квітня. Представники УІЕСР здійснили візит до Інспекційної служби з овочівництва та садівництва (Naktuinbouw) Королівства Нідерландів. Українська сторона ознайомилась із системою експертизи та реєстрації сортів рослин Королівства Нідерландів, зокрема взяла участь у зустрічах з представниками Міністерства економічних справ, Ради з сортів рослин Королівства Нідерландів, Інспекційної служби з овочівництва та садівництва (Naktuinbouw), Голландської асоціації Plantum з питань селекції, виробництва та продажу насіння і саджанців.


  21 квітня. Проведення ІV Міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених «Селекція, генетика та технології вирощування сільськогосподарських культур», яку організовано Радою молодих учених Миронівського інституту пшениці імені В. М. Ремесла НААН України та Українського інституту експертизи сортів рослин за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України і Національної академії аграрних наук України. Партнер заходу – Насіннєва асоціація України. В Конференції взяли участь 125 науковців з України, Молдови та Білорусі.


  2015

  17 грудня. Відбувся круглий стіл: «Україна в процесі змін на краще: Охорона прав на сорти рослин» (м. Київ), за участю секретаря Голландської Ради з сортів рослин (Кейс Ян Груневау), директора Бюро по боротьбі з порушеннями прав інтелектуальної власності на рослинний матеріал Королівства Нідерландів (Каспер ван Кемпен), представників Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Американської торговельної палати в Україні, Департаменту землеробства Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної служби харчової безпеки та захисту прав споживачів України, Департаменту інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економіки України, Українського інституту експертизи сортів рослин, Насіннєвої асоціації, Спілки виробників посадкового матеріалу та компаній: Агріко, Агротекс, Бейо, Тру Тех, Гранекс, Рійк Цваан, Розета Агро, Солана, Інституту садівництва НААН, Монсанто, Сингента, Байєр, Ейч Зет Пі Сі Піонер.


  8 листопада( Українсько-польська зустріч). Проведено круглий стіл «Стан та перспективи розвитку двостороннього співробітництва України та Республіки Польща у сфері експертизи та охорони прав на сорти рослин» за участю представників УІЕСР та Центру випробування сортів рослин Республіки Польща (COBORU). Підписано План дій у сфері експертизи та охорони прав на сорти рослин Українського інституту експертизи сортів рослин та Центру випробування сортів рослин Республіки Польща на 2016–2020 рр.


  3 листопада. Проведення Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції, присвяченої 20-річчю членства України в Міжнародному союзі з охорони нових сортів рослин (UPOV) на тему «Світові рослинні ресурси: стан та перспективи розвитку». В Конференції приймали участь 100 науковців з України, Нідерландів, Німеччини, Білорусі та Угорщини.

  Матеріали


  3 – 6 червня. Участь у загальнодержавному заході в агропромисловому комплексі України - XXVII Міжнародній агропромисловій виставці «АГРО – 2015». За участь у виставці Український інститут експертизи сортів рослин нагороджено Дипломом та Золотою медаллю в номінації «За вагомий внесок у формуванні національних сортових рослинних ресурсів як основи продовольчої безпеки держави»


  2014 рік

  4–7 червня. Участь у загальнодержавному заході в агропромисловому комплексі України - XXVI Міжнародній агропромисловій виставці «АГРО-2014». За участь у виставці Український інститут експертизи сортів рослин нагороджено Дипломом.


  2013 рік

  17–21 червня. Проведення 42-ої сесії Технічної робочої групи з польових культур UPOV в Україні (м. Київ), у якій взяли участь 58 іноземних учасників з 30 країн світу (країн-членів UPOV). Під час візиту учасники здійснили технічний візит до Маньківської ДСДС та Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України.


  22 – 25 травня. Участь у загальнодержавному заході в агропромисловому комплексі України – XXV Міжнародній агропромисловій виставці «АГРО-2013». За участь у виставці Український інститут експертизи сортів рослин нагороджено Дипломом. У 2013 році було підписано Програму співробітництва у сфері експертизи сортів рослин між Українським інститутом експертизи сортів рослин і державною установою «Державна інспекція з випробування та охорони сортів рослин» Республіки Білорусь на 2014 – 2016 рр.


  2012 рік

  5 - 8 вересня. Участь у загальнодержавному заході в агропромисловому комплексі України – XXІV Міжнародній агропромисловій виставці «АГРО-2012». За участь у виставці Український інститут експертизи сортів рослин нагороджено Дипломом. 5 вересня 2012 року Український інститут експертизи сортів рослин проводив семінар на тему: «Формування національних сортових ресурсів для організації продовольчої безпеки України».


  20–23 серпня. Представники Українського інституту експертизи сортів рослин відвідали Республіку Білорусь на виконання Програми співробітництва у сфері експертизи сортів рослин між Українським інститутом експертизи сортів рослин і ДУ «Державна інспекція з випробування та охорони сортів рослин» Республіки Білорусь на 2011–2013 рр. Під час візиту відбулись зустрічі в Міністерстві сільського господарства та продовольства Республіки Білорусь, ДУ «Державна інспекція з випробування та охорони сортів рослин», ознайомлення з роботою закладу експертизи «Несвижская».


  12–13 липня. Проведення Першої міжнародної науково-практичної конференції «Стан і перспективи формування сортових рослинних ресурсів в Україні». В Конференції приймали участь 287 учасників з України, Білорусі, Киргизстану і Росії.


  9 – 13 липня. Представник Українського інституту експертизи сортів рослин відвідав Національну міжпрофесійну асоціацію з насінництва і рослинництва (GNIS) Республіки Франція. Під час візиту вивчено особливості проведення сортової сертифікації олійних культур (соняшнику) стосовно проведення пост-контролю, отримано інформацію щодо роботи компетентного органу Франції в сфері охорони прав на сорти рослин – Служба з вивчення та контролю сортів і насіння (GEVES) та Офіційної служби з контролю та сертифікації (SOC), прийнято учать в робочій зустрічі з представниками міністерства.


  14 січня. Участь представників УІЕСР у Міжнародній науково-практичній конференції «Роль часу відновлення весняної вегетації в житті зимуючих рослин». В Конференції приймав участь 51 науковець з України та Росії.


  2011 рік

  28 липня. Візит представників УІЕСР до Холодноярської та Маньківської сортодослідних станцій (Республіка Білорусь). Підписано Програму співробітництва у сфері експертизи сортів рослин між Українським інститутом експертизи сортів рослин і ДУ «Державна інспекція з випробування та охорони сортів рослин» Республіки Білорусь на 2011–2013 рр.


  4–11 червня. Робочий візит представників Українського інституту експертизи сортів рослин до Бундессортенамт (Федеративної Республіки Німеччини) та Центру по випробуванню рослин Республіки Польща (Республіки Польща) з метою вивчення досвіду кодування сортів рослин сільськогосподарських культур Федеративної Республіки Німеччини та Республіки Польща.


  2 – 5 червня. Участь у загальнодержавному заході в агропромисловому комплексі України – XXІІІ Міжнародній агропромисловій виставці «АГРО-2011». За участь у виставці Український інститут експертизи сортів рослин нагороджено Дипломом.


  22–25 травня. Україну відвідали представники Центру по випробуванню рослин Республіки Польща (COBORU). В рамках візиту 23 травня 2011 року було підписано План дій у сфері експертизи сортів рослин та охорони прав на сорти рослин Українського інституту експертизи сортів рослин та Центру випробування сортів рослин Республіки Польща на 2011–2015 рр.


  2010 рік

  29 – 30 червня. Участь представників УІЕСР у Третьому засіданні спільної російсько-української робочої групи в сфері насінництва (м. Москва, Російська Федерація) на чолі зі співголовою спільної російсько-української робочої групи в сфері насінництва Хаджиматовим В. А. та за участю представників державної системи охорони прав на сорти рослин.


  21 – 26 червня. Участь у Семінарі з питань охорони прав на сорти рослин (м. Слупя Вєлька, Польща) і польовому тренінгу з експертизи на ВОС овочевих та сільськогосподарських культур представників державної системи охорони прав на сорти рослин. Організатором даного заходу виступила Європейська Комісія (TAIEX).


  15 – 19 червня. Участь у загальнодержавному заході в агропромисловому комплексі України – XXІІ Міжнародній агропромисловій виставці «АГРО-2010». За участь у виставці Український інститут експертизи сортів рослин нагороджено Дипломом.


  13 – 19 червня. Участь у навчанні з питань ВОС-тесту у Федеральному бюро з сортів рослин (Бундессортенамт) Федеративної Республіки Німеччини для спеціалістів Українського інституту експертизи (м. Носсен, м. Шарнхорст).


  17 – 23 травня. Робочий візит директора Українського інституту експертизи сортів рослин в рамках проекту «Розробка плану регулювання трансгенних культур в Україні» до Інституту безпеки харчових продуктів РІКІЛТ (Королівство Нідерланди).


  2009 рік

  22 – 25 вересня. Відповідно до Протоколу ІІІ засідання українсько-угорської Робочої групи з питань сільського господарства від 22 травня 2009 року державну систему охорони прав на сорти рослин відвідав головний експерт Бюро управління сільським господарством п. Йосиф Чапо (Угорщина). В рамках візиту представника Угорщини відбулась зустріч з керівництвом Держсортслужби, Українського інституту експертизи сортів рослин та з метою ознайомлення проведення ВОС-тесту візит до Якимівської державної сортодослідної станції.


  22 – 23 вересня. Проведення навчання спеціалістів державної системи з охорони прав на сорти рослин на базі Державної служби з охорони прав на сорти рослин, Українського інституту експертизи сортів рослин та Кіровоградської державної сортодослідної станції за участю представників Офіційної служби контролю та сертифікації і Інституту рослинництва Arvalis (Франція).


  11 – 14 червня. Участь у загальнодержавному заході в агропромисловому комплексі України – XXІ Міжнародній агропромисловій