ua

Співробітництво з іншими державами

structure

Співробітництво з іншими державами

Одним з основних напрямів діяльності УІЕСР є розвиток міжнародного співробітництва. Міжнародне співробітництво здійснюється у формі: представництва України в міжнародних організаціях світового рівня (UPOV), виконання спільних проектів у сфері охорони прав на сорти рослин, членство у міжнародних організаціях, участі науковців УІЕСР у роботі міжнародних наукових організацій, міжнародних конференціях, семінарах, виставкових заходах, обмін досвідом тощо.

Співробітництво з Республікою Польща

Першим підписаним документом щодо міжнародного співробітництва між УІЕСР та Центром випробування сортів рослин Республіки Польща (ЦОБОРУ) був у 2011 році План дій у сфері експертизи та охорони прав на сорти рослин між установами на 2011-2015 рр.

8 листопада 2015 року підписано План дій у сфері експертизи та охорони прав на сорти рослин Українського інституту експертизи сортів рослин та Центру випробування сортів рослин Республіки Польща на 2016-2020 рр.

Під час проведення онлайн зустрічі 21 грудня 2020 року, сторонами узгоджено та у березні 2021 року підписано План дій у сфері експертизи та охорони прав на сорти рослин Українського інституту експертизи сортів рослин та Центру випробування сортів рослин Республіки Польща на 2021-2025 рр.

Співробітництво з Республікою Молдова

Під час візиту до Держаної комісії з випробування сортів рослин 06 листопада 2023 р. було підписано Меморандум про співробітництво між Українським інститутом експертизи сортів рослин (Україна) та Державною комісією з випробування сортів (Республіка Молдова).

Співробітництво з Республікою Узбекистан

26 листопада 2020 року відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Українським інститутом експертизи сортів рослин і Центром з сортовипробування сільськогосподарських культур Республіки Узбекистан.

Співробітництво з КНР

9 серпня 2019 року відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння в галузі сільського господарства між Українським інститутом експертизи сортів рослин та Фу’Жіан Санан Сіно-Сайенс Фотобіотех Ко. (КНР). Меморандум передбачає співробітництво шляхом обміну інформацією, досвідом та результатами досліджень у сфері сільського господарства, зокрема в галузях садівництва, овочівництва та польових культур. А також проведення спільних заходів, а саме семінарів, тренінгів, лекцій, конференцій тощо.

Міжнародну діяльність УІЕСР здійснює в межах угод про співробітництво в галузі державного сортовипробування та охорони сортів рослин:

2009 - Угода між Міністерством аграрної політики України та Міністерством сільського господарства Туркменістану про співробітництво в галузі випробування та охорони сортів рослин;

2009 - Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики України та Міністерством сільського господарства та аграрної реформи Сірійської Арабської Республіки;

2006 - Угода між Міністерством аграрної політики України та Міністерством сільського господарства Азербайджанської Республіки про співробітництво в галузі державного випробування та охорони сортів рослин;

2004 - Угода між Міністерством аграрної політики України та Міністерством землеробства та лісового господарства Республіки Болгарія про співробітництво в галузі випробування сортів рослин на відповідність умовам вирізняльності, однорідності та стабільності і охорони прав;

2003 - Угода між Міністерством аграрної політики України та Департаментом виробництва Вищого народного комітету Великої Соціалістичної Народної Лівійської Арабської Джамагирії про співробітництво в галузі випробування та охорони сортів рослин;

2002 - Угода між Міністерством сільського, водного господарства та переробної промисловості Киргизької Республіки та Міністерством аграрної політики України про співробітництво в галузі випробування та охорони сортів рослин.