ua

Участь співробітників УІЕСР у заходах UPOV

structure

2024 рік

В рамках П’ятдесят восьмої чергової сесії Ради Міжнародного союзу з охорони нових сортів рослин (UPOV) українська делегація на чолі з директором Українського інституту експертизи сортів рослин (УІЕСР), заступником представника України в Раді UPOV – Сергієм Івановичем Мельником провела зустріч з представниками UPOV пані Йоландою Уерта – віце-генеральним секретарем та паном Леонтіно Тавеіра - директором з глобального розвитку та технічних зв’язків.

Обговорили розвиток майбутньої співпраці між УІЕСР та UPOV щодо спільної роботи над методикою визначення відмінності, однорідності та стабільності проса пальчастого, використання та обміну інформацією за допомогою баз даних та використання цифрових рішень у системі охорони прав на сорти рослин (м. Женева, Швейцарія).



У першому півріччі 2024 року 18 співробітників УІЕСР взяли участь у заходах UPOV.

З 03 по 06 червня 2024 р. у м. Женева (Швейцарська Конфедерація) відбулась 55ма сесія Технічної робочої групи з плодових культур, що організовано Бюро UPOV в онлайн форматі.

Зокрема, під час сесії було проведено обговорення проектів методик, з них повний перегляд для Argania spinosa (L.) Skeels, Passiflora edulis Sims, Vitis L. та частковий перегляд Corylus avellana L.; Corylus colurna L.; Prunus salicina Lindl.; гібриди Prunus salicina та Prunus armeniaca; Psidium guajava L.; Psidium cattleyanum Sabine var. littorale (Raddi) Fosberg.

Від УІЕСР у заході узяли участь: Наталія Голіченко, Наталія Костенко, Світлана Васьківська, Світлана Лікар, Валентина Матус.

З 08 по 11 квітня 2024 р. у м.Женева (Швейцарська Конфедерація) відбулась друга сесія Технічної робочої групи з методів і технологій експертизи, що організовано Бюро UPOV в онлайн форматі. 

Від УІЕСР у заході узяли участь: Лариса Присяжнюк, Ірина Діхтяр, Лариса Король, Світлана Слободянюк, Оксана Піскова, Наталія Костенко, Світлана Лікар, Валентина Матус 

22 березня 2024 р. у м.Женева (Швейцарська Конфедерація) відбулось п’яте засідання Робочої групи з рекомендацій для дрібних фермерів щодо приватного та некомерційного використання, що організовано Бюро UPOV в онлайн форматі.

У роботі засідання узяли участь представники країн-учасниць UPOV, у тому числі з Європейського Союзу та міжнародних організацій. Від УІЕСР у заході узяла участь Наталія Голіченко.

18 березня 2024р. м. Женева (Швейцарська Конфедерація) відбулась третє засідання щодо електронної форми заявки, що організовано Бюро UPOV в онлайн форматі.

Від УІЕСР у заході узяли участь: Наталія Голіченко, Наталія Сиплива, Людмила Хулолій, Світлана Коляденко, Сніжана Лашук.

У березні–квітні 2023 року відбулося дистанційне навчання DL-205 «Вступ до системи охорони сортів рослин UPOV згідно з Конвенцією UPOV», DL-305В «Експертиза на ВОС» (Частина В DL-305 курсу: «Експертиза заявок на права селекціонера») та DL-305 «Експертиза заявок на права селекціонера», організовані Міжнародним союзом з охорони нових сортів рослин на платформі Центру електронного навчання Всесвітньої організації з інтелектуальної власності (WIPO).

З 19 по 23 вересня 2022 р. представники УІЕСР взяли участь у першій сесії Технічної робочої групи «Методи та прийоми тестування», організованій Бюро UPOV в он-лайн форматі. Під час зустрічі відповідно до порядку денного заслухано звіт Бюро щодо діяльності UPOV, представлено розробки країн-членів UPOV щодо застосування молекулярних маркерів під час проведення експертизи на ВОС, технологій зберігання та обробки молекулярних даних, підходи щодо аналізу зображень в експертизі на ВОС, сучасні розробки програмного забезпечення та web-додатків, що використовуються в експертизі на ВОС, розробки молекулярних маркерних панелей для застосування в якості додаткових методів аналізу під час експертизи на ВОС.

З 3 по 7 травня 2021 р. представники УІЕСР взяли участь у 55-ій сесії Технічної робочої групи з овочевих культур, організованій Бюро UPOV, що відбулась в он-лайн форматі.

Під час зустрічі відповідно до порядку денного заслухано звіт Бюро щодо діяльності UPOV, питання щодо кодів UPOV, співпраці в експертизі, роботи платформи UPOV Prisma, питання щодо ознак, за яким групують сорти за експертизи; питання щодо назв сортів; застосування молекулярних технологій в експертизі на ВОС та внесення ознак стійкості до хвороб у методики, питання щодо описів сортів рослин.

З 14 жовтня по 14 листопада 2019 р. відбулося дистанційне навчання DL-205 «Вступ до системи охорони сортів рослин UPOV згідно з Конвенцією UPOV», DL-305В «Експертиза на ВОС» (Частина В DL-305 курсу: «Експертиза заявок на права селекціонера») та DL-305 «Експертиза заявок на права селекціонера», організовані Міжнародним союзом з охорони нових сортів рослин на платформі Центру електронного навчання Всесвітньої організації з інтелектуальної власності (WIPO).

Детально

З 5 березня по 8 квітня 2018 року відбулося дистанційне навчання DL-205 «Вступ до системи охорони сортів рослин UPOV згідно з Конвенцією UPOV», DL-305А «Адміністрування прав селекціонера» (Частина А DL-305 курсу: «Експертиза заявок на права селекціонера»), DL-305В «Експертиза на ВОС» (Частина В DL-305 курсу: «Експертиза заявок на права селекціонера») та DL-305 «Експертиза заявок на права селекціонера», організовані Міжнародним союзом з охорони нових сортів рослин на платформі Центру електронного навчання Всесвітньої організації з інтелектуальної власності (WIPO).

Співробітники УІЕСР пройшли навчання англійською мовою за зазначеними вище курсами та отримали сертифікати про успішне проходження, склавши відповідний екзамен.

З 6 березня по 9 квітня 2017 співробітники УІЕСР взяли участь у дистанційному навчанні DL-205 «Вступ до системи охорони сортів рослин UPOV згідно з Конвенцією UPOV», DL-305А Адміністрування прав селекціонера (Частина А DL-305 курсу: «Експертиза заявок на права селекціонера»), DL-305В Експертиза на ВОС (Частина В DL-305 курсу: «Експертиза заявок на права селекціонера») та DL-305 «Експертиза заявок на права селекціонера», організованому Міжнародним союзом з охорони нових сортів рослин на платформі Центру електронного навчання Всесвітньої організації з інтелектуальної власності (WIPO). Співробітники Українського інституту експертизи сортів рослин пройшли навчання англійською мовою за зазначеним вище курсом та отримали сертифікати про успішне його проходження, склавши відповідний екзамен.

13 жовтня 2017 року відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Сучасний стан та гармонізація назв культурних рослин у системі UPOV». У конференції взяли участь представники УІЕСР, Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка, Національного дендрологічного парку «Софіївка» НАН України, Уманського національного університету садівництва, ТОВ «Всеукраїнський науковий інститут селекції (ВНІС)» та інші.

Матеріали Конференції

25–29 жовтня 2017 р. Участь співробітників УІЕСР у дистанційному навчанні, організованому Міжнародним союзом з охорони нових сортів рослин на платформі Центру електронного навчання Всесвітньої організації з інтелектуальної власності (WIPO).

Детально

26 вересня–29 жовтня 2016 р. Участь співробітників УІЕСР у дистанційному навчанні DL-205 «Вступ до системи охорони сортів рослин UPOV згідно з Конвенцією UPOV», організованому Міжнародним союзом з охорони нових сортів рослин на платформі Центру електронного навчання Всесвітньої організації з інтелектуальної власності. Співробітники Українського інституту експертизи сортів рослин пройшли навчання англійською мовою за зазначеним вище курсом та отримали сертифікати про успішне його проходження, склавши відповідний екзамен.

3 листопада 2015 року відбулась Міжнародна науково-практична інтернет-конференція, присвячена 20-річчю членства України в Міжнародному союзі з охорони нових сортів рослин (UPOV) на тему «Світові рослинні ресурси: стан та перспективи розвитку». В конференції прийняли участь 100 науковців з України, Нідерландів, Німеччини та Угорщини.

Матеріали

17–21 червня 2013 р. відбулась 42-а сесія Технічної робочої групи з польових культур UPOV в Україні (м. Київ), у якій взяли участь 58 іноземних учасників з 30 країн світу (країн-членів UPOV). Під час візиту учасники здійснили технічний візит до Маньківської ДСДС та Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України.