ua

Всі новини

structure

ДО УВАГИ ЗАЯВНИКІВ!

28/09/2022

Повернутись

Інформуємо щодо фактичного стану виконання польових та лабораторних досліджень з кваліфікаційної експертизи сортів рослин.

Постійний моніторинг фенологічних фаз росту та розвитку ботанічних таксонів, що проходять кваліфікаційну експертизу у 2022 році підтверджує, що станом на 26.09.2022 року у філіях УІЕСР через тривалі опади, збирання ботанічних таксонів пізнього строку дозрівання відтерміновується більше ніж на 20 днів. Зокрема, сорго звичайне (двокольорове), кукурудза звичайна, соя культурна та соняшник однорічний мають високу вологість зерна 16–32 % та не досягли збиральної стиглості. Сорго звичайне (двокольорове) та кукурудза звичайна знаходяться у фазах молочно-воскової та воскової стиглості, соя культурна та соняшник однорічний у фазі дозрівання.

Щодо експертизи рису посівного на відмінність, однорідність та стабільність, –  з чеків вода не спущена, рослини у стадії воскової стиглості. Дана ситуація, слугує об’єктивною причиною відтермінування збирання сортодослідів ярих рослин пізніх строків дозрівання, надходження зразків для проведення лабораторних досліджень та проведення аналізу результатів для підготовки експертних висновків. 

Повернутись