ua

Новини

structure

Інформація про чергове засідання методичної комісії

20/12/2019

Повернутись

18 грудня 2019 року в Українському інституті експертизи сортів рослин відбулось чергове засідання Методичної комісії УІЕСР, на якому було розглянуто проект Методики експертизи сортів гречки їстівної (Fagopyrum esculentum Moench) та гречки татарської (Fagopyrum tataricum (L) Gaertn.) на відмінність, однорідність та стабільність, а також показники господарської придатності гречки татарської для цілей експертизи. Методика розроблена за участю науковців Подільського державного аграрно-технічного університету та Українського інституту експертизи сортів рослин.

Під час своєї роботи члени Методичної комісії розглянули та схвалили зміни до Методики експертизи сортів ячменю звичайного (Hordeum vulgare L.) на відмінність, однорідність та стабільність, які зумовлені створенням та комерціалізацією гібридів ячменю. Схвалені зміни стосуються встановлення популяційних стандартів (допустимих меж) при оцінці однорідності гібридів ячменю, корегуванню переліку ідентифікаційних морфологічних ознак та їх ступенів прояву.

Завідувач лабораторії молекулярно-генетичного аналізу УІЕСР, к. с.-г. наук Присяжнюк Л.М. презентувала результати науково-дослідної роботи лабораторії, які знайшли своє відображення в науково-методичних рекомендаціях «Застосування ДНК маркерів для визначення S- та С-типів стерильності кукурудзи звичайної (Zea mays L.) в кваліфікаційній експертизі на відмінність, однорідність та стабільність».

Підводячи підсумки засідання, Голова Методичної комісії Ткачик С.О. доповіла про результати роботи Методичної комісії УІЕСР за 2019 рік.

news-item

news-item

news-item

Повернутись