ua

Всі новини

structure

ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР В ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ФІЛІЇ УКРАЇНСЬКОГО ІНСТИТУТУ ЕКСПЕРТИЗИ СОРТІВ

19/10/2022

Повернутись

Директор Тернопільській філії УІЕСР філії Дудник Іван Андрійович та заступник директора  філії  Мокрицький Володимир Євгенійович 18 жовтня 2022 року провели  практичний семінар з питань:

1. Оцінки стану посівів озимих культур перед припиненням вегетації;

2. Моніторинг фітосанітарного  стану посівів озимих культур;

3. Визначення елементів структури врожаю та показників якості зерна пізніх ярих культур.

Розвиток рослин озимих зернових культур впродовж осінньої вегетації та їх перезимівля є важливою умовою формування врожайності та якості зерна. Посіви з оптимальними параметрами надземної біологічної маси, фотосинтезуючої площі листкового апарату, структури пагонів, кореневої системи визначають формування елементів продуктивності протягом всієї активної вегетації рослин та впливають на стабільність зерновиробництва. Тому оцінка стану посівів озимих культур та розроблення ефективних заходів їх коректування перед входженням в зиму є важливим чинником у формуванні високопродуктивних посівів.

Студенти ознайомились з основними напрямками діяльності установи, провели оцінку стану посівів гороху озимого посівного, ріпаку озимого та озимих зернових (ячмінь, пшениця, жито, тритікале) щодо визначення фенологічних фаз росту і розвитку рослин, густоти посіву, вмісту хлорофілу в листках зернових культур за допомогою приладу N-tester фірми Jara Україна для експрес діагностики азотного живлення.

Також студенти мали змогу провести визначення вмісту вологи в зерні сої в польових та складських умовах та встановити основні показники якості зерна пшениці озимої для сортів різного екологічного типу та різновидності (вміст білку, вуглеводів, жиру).

Студенити мали змогу ознайомитись із селекційними зразками техніки для сівби, догляду за посівами, збору врожаю, первинної і вторинної очистки зерна.

Окремо обговорили питання постійного моніторингу посівів озимих зернових щодо вмісту цукрів у вузлах кущіння впродовж осінньо-зимового періоду вегетації.

Семінар відбувся у режимі діалогу та обговорення зазначених питань, що дозволило здобувачам вищої освіти отримати необхідну додаткову інформацію для навчального процесу та її практичного застосування. Щиро вдячні колективу Тернопільській філії Українського інституту експертизи сортів за надану можливість отримати корисні знання та навики і сподіваємося на подальшу тісну співпрацю.


Повернутись