ua

Всі новини

structure

Участь УІЕСР у сесії UPOV

02/07/2021

Повернутись

З 23 по 27 червня 2021 р. представники Українського інституту експертизи сортів рослин (УІЕСР) узяли участь у 50-ій сесії Технічної робочої групи з польових культур, що організовано Бюро UPOV за допомогою он-лайн засобів.

Під час зустрічі відповідно до порядку денного заслухано звіт Бюро щодо діяльності UPOV, питання щодо кодів UPOV, співпраці в експертизі, роботи платформи UPOV Prisma, нові технології, що використовуються в ВОС-тесту; питання щодо назв сортів; застосування молекулярних технологій в експертизі на ВОС, питання щодо описів сортів рослин, використання системи кодування культур, а також керівні документи TGP / 5 «Досвід проведення експертизи на ВОС» ( Розділ 6 «Звіт UPOV про технічну експертизу та опис сорту UPOV» (Перегляд); TGP / 8 «Схема досліду та техніки, що використовуються в експертизі відмінності, однорідності та стабільності» (Обробка даних для створення описів сортів кількісних ознак, що вимірюються, Комбінований багаторічний критерій однорідності (COYU) та інші.

Відбулось обговорення проєктів методик з проведення експертизи на відмінність однорідність та стабільність для грястиці збірної (Dactylis glomerata L.) (перегляд); картоплі (Solanum tuberosum L.) (перегляд); ріпаку (Brassica napus L. oleifera) (перегляд); сої культурної (Glycine max (L.) Merrill) (перегляд); тростини цукрової (Saccharum L.) (перегляд); соняшнику однорічного (Helianthus annuus L.); зойсії (Zoysia Willd.).

Приймаюча сторона робочої групи - компетентний орган Об'єднана Республіка Танзанія, провів онлайн презентацію своєї діяльності.

У зустрічі узяли участь представники Бюро UPOV, країн-учасниць UPOV (експерти) та керівники організацій, що представляють селекціонерів/селекційні компанії.

Від Українського інституту експертизи сортів рослин (УІЕСР) у заході взяли участь:

  • Присяжнюк Лариса Михайлівна - завідувач лабораторії молекулярно-генетичного аналізу;
  • Якубенко Наталія Борисівна - завідувач сектору міжнародного співробітництва відділу науково-правового забезпечення та міжнародного співробітництва.
  • Мізерна Наталія Миколаївна - заступник завідувача відділу експертизи на відмінність, однорідність та стабільність сортів рослин;
  • Носуля Аліна Миколаївна - науковий співробітник завідувач сектора технічних, багаторічних та малопоширених сортів рослин відділу експертизи на відмінність, однорідність та стабільність сортів рослин;
  • Костенко Наталія Петрівна, завідувач сектора методичного забезпечення відділу експертизи на відмінність, однорідність та стабільність сортів рослин.

Повернутись