ua

Всі новини

structure

Отримання системи гель-документування в рамках грантової допомоги «Програма екстреного відновлення»

24/06/2024

Повернутись

Лабораторія молекулярно-генетичного аналізу Українського інституту експертизи сортів рослин (УІЕСР) 24 червня 2024 року отримала систему гель-документування в рамках грантової допомоги ‑ «Програма екстреного відновлення» від Уряду Японії через Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA).

Система гель-документування використовується для фіксації зображень результатів електрофоретичного розділення молекул (ДНК, ізоферментів, поліпептидів тощо). В лабораторії молекулярно-генетичного аналізу УІЕСР щороку аналізується близько 800 зразків насіння за спектрами запасних білків та ДНК маркерами для визначення ступеню гібридності, перевірки сортової чистоти та ідентифікації сортів.

Наявність сучасної системи фіксації та обробки зображень з високочутливою фотокамерою, що передбачає роботу з різними барвниками (ультрафіолетове, блакитне, червоне та біле світло) замінює одразу декілька застарілих приладів та дозволяє досліджувати генотипи рослин застосовуючи методи молекулярного аналізу.

Отримана система гель-документації буде використано в УІЕСР для проведення досліджень із застосуванням білкових та ДНК маркерів з метою визначення відмінності сортів рослин та сортової ідентифікації.

Висловлюємо щиру подяку народу Японії та Японському агентству міжнародного співробітництва (JICA) за надану допомогу та підтримку державного сортовипробування в Україні.

Реалізація проєкту відбувається за сприяння Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Окрему подяку висловлюємо Crown Agents Japan за допомогу та сприяння реалізації проєкту.

 

Посилання:

JICA https://www.jica.go.jp/english/

Мінагрополітики https://minagro.gov.ua/

Crown Agents Japan https://www.crownagents.com/ca-japan/

news-item

news-item

news-item

news-item

news-item

Повернутись